Znajdź Idealny strój dla Dziewczynki – Praktyczne Wskazówki

Często zastanawiamy się jak ubrać naszą pociechę na przyjęcie weselne, co zrobić, aby nie popełnić błędu? Jakie są obowiązujące trendy i ramy, których należy się trzymać? Poniżej kilka praktycznych wskazówek dla każdego rodzica.

Wybieranie stroju na wesele i ślub nie należy do łatwych zadań. Wydaje się, że powinno być wręcz przeciwnie. Przecież obecnie posiadamy tak szeroki wybór przeróżnych kreacji dla Pań, oraz Panów, że możemy przeglądać je w zasadzie w nieskończoność. Pomimo tego znalezienie idealnego stroju nie należy do łatwego zadania. Dodatkowy kłopot pojawia się w momencie, kiedy wybieramy się na przyjęcie weselne wraz z naszą pociechą. I tu pojawia się dodatkowe, kluczowe pytanie – Jak ubrać nasze dziecko na wesele? Fundamentalna zasada jest w zasadzie prosta – musimy tak dobrać kreację, aby nasze dziecko miało pełną swobodę ruchową oraz nie było paradoksalnie przebrane. Dużo łatwiej jest, jeżeli nasza pociecha ma już więcej niż 12 lat, popularne są obecnie sukienki na studniówkę krótkie, które idealnie pasują do młodych dziewczyn. Więcej kłopotu pojawia się z najmłodszymi dziećmi.

Umiar, umiar, jeszcze raz umiar.

Obecnie w różnych sklepach, nawet tych on-line np. takim jak JJ’s House jest bardzo wiele przeróżnych stylizacji dla naszych najmłodszych pociech. Na rynku znajdziemy stroje już dla najmniejszych, kilkutygodniowych szkrabów, które w pierwszym momencie wydają nam się idealne na nadchodzące wesele. Pojawią się w nich królewskie sukieneczki z koronkami, kokardkami, falbankami a także malutkie eleganckie garnitury z muchą w zestawie dla małego gentelmana. Musimy sobie jednak zadać podstawowe pytanie: czy to aby na pewno najlepszy strój dla naszego dziecka? Wiemy, że w tak wyjątkowym i eleganckim dniu do którego zalicza się przyjęcie weselna naszych bliskich zależy nam, aby nasze dzieci wyglądały równie dostojnie. Musimy jednak zachować umiar i nie przesadzić.

Elegancja może być wygodna!

Dziecko musi mieć przede wszystkim pełny zakres ruchowy i zwyczajnie musi mu być wygodnie! W gorące, letnie dni pamiętajmy aby zapewnić mu odpowiednią swobodę, przewiewność oraz ochronę przed promieniami słonecznymi. Dla naszych dzieci taki dzień również jest stresujący – nowe twarze, nowe miejsce, zupełnie nowa sytuacja. Dla małej księżniczki odpowiednia będzie zwiewna sukienka, a dla młodego eleganta luźne spodenki, bawełniane. Jeżeli natomiast mówimy o bucikach muszą być wygodne i sprawdzone. W innym wypadku dziecko będzie marudne cały wieczór. Obowiązkowo również zabieramy ze sobą drugi zestaw na przebranie – w 80% przypadków przydaje się.

Nie przesadzaj z dodatkami

Jeżeli zdecydujemy się na wygodną, zwiewną i swobodną kreację dla naszych pociech, to warto dopełnić luźniejszy styl wyjątkowymi dodatkami, tutaj również zwracamy uwagę na umiar! Dziewczynki z przyjemnością założą piękną bransoletkę. Radość zagwarantuje jej również ich pierwsza, długo wyczekiwana torebka, do której schowają swoje największe skarby. Tiary, czy diademy nie są tutaj dobrym wyborem. Częstą praktyką jest również ubieranie dzieci na wzór osoby dorosłem, mowa tutaj o mamie i jej mniejszej kopii w postaci córki. Pamiętajmy, że to nie naszym zadaniem w ten wieczór jest zwrócenie na siebie uwagi wszystkich, ta uwaga jest zarezerwowana dla Panny Młodej. Dziecko ma być uśmiechnięte i szczęśliwe – to zagwarantuje nie tylko jemu dobrą zabawę, ale również nam rodzicom, spokój przez większość wieczoru. Jeżeli postawimy na prostotę urozmaiconą delikatnymi dodatkami, czy sprytnie upiętymi włosami efekt będzie o wiele bardziej korzystny, niż w przypadku nadmiernej przesady, która wywoła frustrację od pierwszych godzin przyjęcia weselnego.

About RJ Frometa

Head Honcho, Editor in Chief and writer here on VENTS. I don't like walking on the beach, but I love playing the guitar and geeking out about music. I am also a movie maniac and 6 hours sleeper.

Check Also

Will Copper Be The Metal That Pulls the US Out of a Global Pandemic Recession?

As the US gears up to build and infrastructure a way out of debt, a …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.